PODSUMOWANIE TYGODNIOWEJ PRACY DZIECI Z GRUPY VIII - WIELKANOC

W minionym tygodniu tematem przewodnim aktywności domowej dzieci z grupy VIII była „Wielkanoc”.

Dzieci poznały wielkanocne tradycje, w tym potrawy, znaczenie produktów w koszyczku wielkanocnym oraz obrzędy śmigusa - dyngusa. Badały zawartość jajka, a także dowiedziały się, jak rozpoznać jajko ugotowane od surowego. Dzieci szukały przedmiotów, których nazwy zaczynają się wskazaną głoską. Wyróżniały sylaby w podanych wyrazach i dzieliły je na głoski oraz szukały w nich liter.

Przedszkolaki układały rytmy dwu-, trzy- i czteroelementowe. Dokładały i odkładały przedmioty tak, aby było ich 8, liczyły w zakresie 8, porównywały liczebności zbiorów. Bawiły się figurami geometrycznymi i podawały ich nazwy. Śpiewały piosenkę „Pisanki” i brały udział w zabawach ruchowych. Stworzyły pracę plastyczno - techniczną pt. „Zajączek”, którą z pewnością wykorzystały do przygotowania wielkanocnych dekoracji.

Dziękujemy Wam drodzy Rodzice w realizacji wszystkich zaproponowanych przez nas zadań.

Wychowawcy – Izabela Ogrodowicz Anna Słomowska