PODSUMOWANIE TYGODNIOWEJ PRACY DZIECI Z GRUPY V - WIELKANOC

Wielkanoc

W minionym tygodniu (29.03-02.04.2021r.) dzieci z grupy V realizowały treści związane z Wielkanocą.

Dzieci poznały różne tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi: robieniem i święceniem palmy; malowaniem jajek- poznały różne sposoby malowania jaj (kraszanki, pisanki); przygotowaniem wielkanocnego koszyczka - wiedzą dlaczego do koszyczka wkłada się baranka, chleb, kiełbasę, babkę, sól i oczywiście jajka. Wspólnie z rodzicami rozmawiały, jak przygotowują się do świąt i jak je spędzają. Opowiadały o świątecznych zwyczajach w ich rodzinie i o świątecznych przysmakach, o tym co powinno znaleźć się na świątecznym stole oraz poznały zwyczaje związane ze śmigusem-dyngusem.

Dzieci wiedzą i rozumieją, że oblewanie się wodą w poniedziałek wielkanocny to tradycja, ale nie wolno z tym przesadzać.

Szanowni Rodzice, dziękujemy bardzo serdecznie Państwu i dzieciom za pracę w minionym tygodniu. To dzięki Państwu i Waszej pomocy, dzieci mogą pogłębiać swoją wiedzę.

Wychowawczynie – Aleksandra Zajączkowska i Renata Zioła