PODSUMOWANIE TYGODNIOWEJ PRACY DZIECI Z GRUPY 4 "WIELKANOC"

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o Wielkanocy. Realizując tygodniowe zadania dzieci zapoznały się ze słowem Wielkanoc i z polskimi zwyczajami związanymi z Wielkanocą, dowiedziały się, z jakiego powodu obchodzimy te święta i jakie przedmioty są z nimi związane: baranek, palemka, kurczaczek, pisanki, jajko (symbol życia). Poznały określenia: pisanka, kraszanka, święconka. Rozmawiały o tradycji święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, o zawartości koszyczka wielkanocnego i o malowaniu jajek. Przedszkolaki poznały budowę jajka, sprawdzały, czy da się połączyć białko z żółtkiem i próbowały jajek na twardo. Ćwiczyły też składanie obrazków pociętych na trzy części, liczenie, malowanie w ograniczonym obszarze i uważne słuchanie opowiadania oraz przypominały sobie, w jaki sposób należy zachowywać się przy świątecznym stole.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc podczas realizacji zadań :)

Wychowawcy- Agnieszka Sapieja Barbara Zborowska